آکادمی آنلاین برنامه نویسی

ضبط صدا با فرمت Mp3 در Angular

یک سال پیش ، من در حال ساخت یک وب اپلیکیشن با Angular بودم و باید ویژگی "ضبط صدا" را در مرورگر ایجاد می کردم. اما بخاطر قابلیت پخش روی دستگاه های مختلف و برخی دلایل دیگه مجبور بودیم فرمت mp3 را برای این کار انتخاب کنیم.

برای همین دنبال پکیجی بودم که بتونه این کار رو سمت کلاینت و در Angular انجام بده و بخاطر Convert سمت سرور بار زیادی وارد سرور نکنه. بعد از جستجوی کوتاه به پکیج mic-recorder-to-mp3 رسیدم. به همین دلیل خواستم این تجربه رو درقالب این پست بیارم تا سایر دوستان هم بتونن ازش استفاده…

mp3_recorder.png

نحوه ایجاد سایت مپ (Sitemap) و Robots.txt پویا در Angular Universal


سایت مپ ( Sitemap ) فایلی است که داده هایی در اختیار موتورهای جستجو قرار میدهد تا بتوانند صفحات وبسایت شما را شناسایی و Index کنند. برای مثال اگر از سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده می کنید ، با افزودن مطالب / صفحات جدید ، نقشه سایت شما باید به روز باشد. در ادامه ، ما خواهیم دید که چگونه می توان با استفاده از Angular Universal سایت مپ ایجاد شده در سمت سرور Back-end را به صورت پویا در اختیار موتورهای جستجو قرار داد.


توجه ادشته باشید نحوه ایجاد سایت مپ در سمت سرور یا بک اند مدیرت می…

download.png

چطور اپلیکیشن های کاراتری با فلاتر بنویسیم؟

پس از یادگیری مقدمات ساخت اپلیکیشن با فلاتر، اولین قدم برای اینکه اپلیکیشن های حرفه ای تری بنویسید، توجه به کارایی ویجت هایی است که برای پیاده سازی UI انتخاب می کنید. به طور کلی اپلیکیشن های فلاتر در حالت پیش فرض کارا هستند بنابراین نیازی نیست که از ابزارهای پیچیده برای تشخیص میزان کارایی اپ خود استفاده کنید. تنها باید از یک سری نکات ساده پیروی کنید. رعایت این نکات به شما کمک می کند که اپلیکیشنی با حداکثر کارایی ممکن بنویسید.


هزینه متد ()build را کنترل کنید.

یک نکته کلیدی در حفظ کارایی و سرعت اپلیکیشن فلاتر، پرهیز…

work-731198_1280.jpg